Home / СУС Велес / СУС Велес / Успешна година

Успешна година

Сојузот на училишен спорт на Велес, на 27.12.2010 година ја одржа својата последна работна седница за 2010 година, на која то се разговараше за реализација на програмските активности, за започнатите општински натпревари за основни и средно образование. Воедно беше разгледан и глобалниот финансиски извештај за 2010. На крајот од седницата беа и доделени признанија за најуспешните училишни екипи, а се однесуваше на петте екипи на СОУ “Гимназија Кочо Раци“ и ракометната екипа на ССОУ “Коле Неделковски“ кои учествуваа на Гимназијада Скопје 2010. Во рамките на оваа прослава беа наградени и наставниците Ангелче Гушев, Петре Петрушевски, Диме Левков и секретарот на СУС Велес, Весна Николова.

проф. Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu