Home / Спортски настани / Спортски настани / Прием кај Претседателот на РМ

Прием кај Претседателот на РМ

Пред поаѓањето на светското првенство во ракомет во Шпанија, македонската ракометна репрезентација на 8.1.2013 год. (понеделник), беше примена од претседалот на Република Македонија, г-дин Горге Иванов. Изразувајќи поддршка во името на сите граѓани на Република Македонија, Претседателот им посака многу среќа и успех на македонските репрезентативци на претстојните натпревари.
„Онаму каде што е репрезентацијата, таму е и Македонија. Вие сте идоли на младите генерации и благодарение на вас многу млади го одбрале и ќе го одберат спортот. Вие сте нашите најдобри амбасадори и не се сомневам дека повторно ќе направите целиот свет да зборува за Македонија”, порача македонскиот претседател

 

 

 

проф. Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu