Home / Спортски настани / Спортски настани / Македонската фаланга одликувана од ИХФ

Македонската фаланга одликувана од ИХФ

Македонската навивачка фаланга и официјално доби признание за својата приврзаност кон Македонија и кон ракометната репрезентација. Откако сите беа импресиониранио во Србија за  масовната подршка без ниту еден инцидент,  а сликите за масовната подршка се повторија и во Гетеборг на олимпискиот квалификациски турнир, претседателот  на Светската факометна федерација (ИХФ),  Хасан Мустафа реши да додели признание на македонските навивачи. Мустафа дојде лично во Гетеборг за да се увери во навивачката сензација за која се говореше од Србија и на дело ја виде моќната и гласна фаланга. Тој денеска додели пофалница за лојалноста на навивачите кон својата ракометна репрезентација.

 

 

 

Превземено од  www.5fm.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu