Користете цвекло !

Употребувањето на сокот од цвекло, ја зголемува издржливоста и им овозможува на спортистите, рекреативците и на учениците од училишната возраст да вежбаат 16 % повеќе. Исто така цвеклото помага кај болестите на крвниот систем, белодробните органи и го подобрува метаболизмот. Овие резултати се превземени од британски истражувања, а испитаниците за време траење на испитувањето од шест дена пиеле по пола литар сок од цвекло.

 

 

 

проф. Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu