Home / Спортски настани / Спортски настани / ФОН го прослави десеттиот роденден

ФОН го прослави десеттиот роденден

На 19.3.2013 год. (вторник) , Универзитетот ФОН  во просториите на Македонската опера и балет прослави 10 години од своето постоење како прв приватен Универзитет во Македонија. На ФОН денеска има 9 факултет и 29 насоки, каде две илјади и петстотини дипломирани студенти на прв степен и илјада дипломирани на втор степен, односно магистерски студии се стекнале со високо образование. Претседателот на бордот директори Фијат Цановски, вети натамошно раснење на ФОН и негова интернационализација.

 

 

проф. Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu