Home / Сојуз на спортови Велес / Сојуз на спортови Велес / УЗУС прв и на зонските натпревари

УЗУС прв и на зонските натпревари

На зонскиот натпревар во ракомет – младинци, кој се одржа во спортската сала во Стојаково на 20.3.2013 год. (среда)  екипата на ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес беше подобра од ракометната екипа на Гимназијата  од Богданци. Ракометарите на ССОУ “Коле Неделковски“ победија со резулатат 18-16 (10-7). Со победата на зонскиот натпревар, продолжуваме со натпреварите во рамките на регион – исток кои ќе се одржат во Куманово на 25.3.2013 год. (понеделник). На овие зонски натпревари женската екипа во ракомет на СОУ “Јовче Тесличков“ од Велес исто играше во Стојаково со екипата на Гиманзијата од Гевгелија. Ракометарките од Велес беа подобри од гевгелиските ракометарки со резулата 14-11 и со тој резултат исто така изборија понатамошни натпревари во регионот – исток кој за девојките ќе се одржи во Св. Николе. Натпреварите се во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија. Екипата на ССОУ “Коле Неделковски“ е предводена од проф. Ангелче Гушев.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu