Здрава исхрана и фитнес

Прочистете” ги телото и душата и ќе се чувствувате како нови. Загадената околина, динамичниот животен стил и недостатокот на време кое би си го посветиле на себе не само што се „токсични“ за нашето тело,  туку и за нашата душа.Направете детоксикација за здравје и добра психофизичка состојба! 1. Зошто е важна детоксикацијата?
Болестите, алергиите и другите слични проблеми настануваат поради:
– Нездрав животен стил,
– Неизбалансирана исхрана
– и многу надворешни фактори (стрес, притисок на работа…).
Нашето тело е сè повеќе загадено од киселински и токсични материи кои се  поставуваат како пречка за зглобовите, артериите, нервите и ткивата  и на овој начин ја загрозуваат нормалната функција на телото. За се она што е попврзано со фитнесот и здравата исхрана можете да прочитате тука – клик !

 

проф. Златко Гуцев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu