Home / СУС Велес / СУС Велес / Завршна средба на СУС за 2012

Завршна средба на СУС за 2012

Во организација на Сојузот на училишен спорт на Велес,на 26.12.2012 год.(среда) беше организирана годишна средба на сите наставници по спорт и спортски активности и ФЗО од Велес. На средбата се разгледа работата на СУС-Велес и воедно беа истакнати најдобрите училишта за 2012 год. Од основните училишта најдобри резултати има постигнато ООУ “Благој Кирков“, а од средните СОУ Гимназија “Кочо Рацин“.  За најдобра училишнна екипа прогласена е екипата во футсал при ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес , а за најдобар спортски педагог е прогласен тренерот на споменатата фудбалска екипа, Леонид Таневски.

 

 

проф. Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu