Вежбање со swiss топките

Топките за вежбање (или Swiss топките или физичките топки) се подвижно парче од опремата за вежбање достапни за да помогнат  на луѓе што имаат болки во грбот. Всушност, многу Swiss топки  се дизајнирани за да овозможат движења на ‘рбетот на контролиран начин помагајќи да се одржува половината во функција. Оваа програма е изработена од проф. Златко Гуцев. Материјалот можете да го симнете тука.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu