Home / СУС Велес / СУС Велес / Професорите играа !

Професорите играа !

Во рамките на активностите поврани со патрониот празник  на СОУ “Гимназија Кочо Рацин“ од Велес, се одржаа спортски натпревари за вработените од  средните училишта од градот и средношколскиот интернат во Велес. Натпреварите се организираа на 21.12.2010 год (вторник) и  тоа во  футсал и пикадо. Екипите во футсал беа формирани од по седум колеги, а додека пак екипите во пикадо беа формирани од по осум колеги (4 машки + 4 женски). Во футсал најдобри беа  вработените при Гимназијата “Кочо Рацин“, а во пикадо вработените од СОУ “Димитрија Чуповски“. Вработените при ССОУ “Коле Неделковски“ беа трети во двете дисциплини.

 

Ангелче Гушев, проф. по спорт и спортски активности

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu