Home / Спортски настани / Спортски настани / Честитки за петото место

Честитки за петото место

Со последниот седми натпревар на Македонија со Словенија 28-27 и крај на ЕП. Македонија го освои 5-тото место ! Кирил Лазаров најдобар стрелец, единствен играч кои успела да обедини две титули најдобар на Свет и најдобар во Европа. Се појавија и два големи таленти, надежи за  ракометната репрезентација на Македонија – Стојанче Стоилов и Дејан Манасков. Но Темелков и Манасков се единсвените  го обелија образот на велешкиот ракомет. Одиме понатаму победа кој ни носи нови предизвици – квалификации за ЛОИ 2012! Честитки од веб порталот  www.kineziologija.mk до сите репрезантивци и стручниот штаб. Браво Македонци, влегувате во историјата на македонскиот спорт ваков успех долго ќе се памети.

 

www.kineziologija.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu