Техники во џудото

Сакајки барем малку да ги запознаам учениците  од основно и средно образование со џудото, ги нудам и презентирам некои основни елементи од техниката на овој спорт, а тоа се основните правци на нерамнотежа, гард и основните техники на пагање. Во продолжение можете да нејдете една мини презентација која што можете да ја симнете тука – клик.

 

 

проф. Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu