Совршен оброк за Вас

Оброкот кои како редакција го нудиме за вас и го нарекуваме совршен го содржи следното: 50 грама варени компири,  варен зеленчук (брокула, карфиол, морков), витаминска сала или т.н. булдужер салата  (ситно сецкана марула, млад кромид сечен на мали кругови, зелка ситно исечена, рендан морков, зачинета со малу сол и маслиново масло) и 250 грама  пилишко филе.

 

 

проф. Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu