Home / Индивидуални спортови / Боречки спортови / Правила за Кумите и Кати

Правила за Кумите и Кати

За подобро да се запознаете со правилата на Светската карате федерациjа (Worl Karate Federation) , односно правилата за Кумите и Кати, во продолжение ви ги претставувам во целост. Тука  ке се запознаете со: организација на натпревари, траењето на борбите, бодувањето, техники, казни  или пак целосните правила можете да ги  симнете тука – клик.

проф. Златко Гуцев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu