Home / СУС Велес / СУС Велес / Општински натпревари во ракомет при СУС-Велес

Општински натпревари во ракомет при СУС-Велес

Во рамките на општинската лига во ракомет (младинци) организирана од страна на Сојузот на ушилишен спорт на Велес и Општина  Велес, организирана во периодот од 10-17.2.2012 се одиграа повеќе натпревари помегу четирите средни училишта од Велес. Во целокупните натпревари со три победи прва е ракометната екипата на СОУ “Гимназија Кочо Рацин“, а второто место го обезбеди екипата на ССОУ “Коле Неделковски“ благодарејќи на подобрата гол разлика пред екипите на СОУ “Димитрија Чуповски“ и екипата на СОУ “Јовче тесличков“. Сите натпревари се одржаа во спортската сал “Гемиџии“ во Велес, а натпреварите ги судеа судиите при судиската организација на РФМ, ракометните судии Даниел Ристовски и Баже Филипов.  Одговорен наставник за реализација на натпреварите беше проф. Ангелче Гушев.

натпревари:

ОСУ  “Joвче Тесличков”  –  ССОУ  “Коле Неделковски”  3 – 15  (1-7)

OСУ  “Јовче Тесличков”  –  СОУ  “Гимназија Кочо Рацин” 4-10 (4-10)

ССОУ  “Димитрија Чуповски”  – ССОУ  “Коле Неделковски” 15-14 (7-7)

СОУ ” Гимназија  Кочо Рацин” –  СОУ  “Димитрија Чуповски” 13-12 (6-5)

ССОУ  “Коле Неделковски” –  СОУ ” Гимназија  Кочо Рацин” 8-9 (3-5)

ОСУ  “Joвче Тесличков” – ССОУ  “Димитрија Чуповски”  11-7 (6-5)

табела:

Место

Училиште

Бод

Победа

Нерешено

Пораз

Гол разлика

1.

СОУ  “Кочо Рацин”

6

3

0

0

+8

2.

ССОУ  “Коле Неделковски”

2

1

0

2

+10

3.

СОУ  “Димитрија Чуповски”

2

1

0

2

-4

4.

СОУ  “Joвче Тесличков”

2

1

0

2

-14

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu