Коктел “Safe sex on the beach”

Забраната за пиење на алкохол на овие високи температури на плажа, базен или на неко слично место продолжува да важи. Предлагаме коктел за над 38 степени целзиусови. Покрај обезбедувањето на течности, ќе внесеме и витамини. Во оваа прилика ви го нудиме т.н. коктелот “Safe sex on the beach“.

Потребо ни е следното: 100 ml. сок од брусница, 100 ml.сок од грозје, 80 ml. нектар од праска, неколку свежи цреши и парче портокал. Ја ставаме чашата во ладилник неколку минути за да се олади. Ја полниме со дробен мраз и посипуваме со гореспоменатите состојки. Декорацијата ја завршуваме со парче портокал, а црешите ги бодеме на сламката. Додаваме уште една сламка и разлодувањето може да започне !!!

 

 

проф. Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu