Home / Спортски настани / Спортски настани / Гемијата подготвена за пловење

Гемијата подготвена за пловење

Регатата може да заплови ! Гемијата е подготвена, пловните објекти – чамците, прегледани, средени, напумпани, поминати на контрола. Сето ова се средуваше во изминатите три дена под контрола на искусните кајакари, вредните извидници. Вардарската регатата  “Гемиџии 2013“ ке се реализира од 27 до 30 јуни 2013 година. Градот Велес заедно со здружението “Вардарска регата Гемиџии“ веќе на големо создава уште еден бренд за промоција на Општината.

 

 

проф. Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu