Home / Методика на ФЗО / Методика на ФЗО / Фаќање и додавање на топка

Фаќање и додавање на топка

Фаќањето и додавањето на топка во рамките на кошаркарската игра се едни од клучните елементи во самата игра. За унапредување на кошаркарската игра треба да се изврши и добра обука на учениците. Целокупната подготовка за обука на фаќањето и додавањето на топката можете да ја најдете тука – клик.

 

проф. Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu