Home / СУС Велес / Учениците на ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес учесници на училишен спортски камп Охрид 2017

Учениците на ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес учесници на училишен спортски камп Охрид 2017

Со освојувањето на третото место на одбојкарската екипа на ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес на државното првенство во одбојка (младинци) кое се одржа во Прилеп во периодот од 30-31.3 и 1.4.2017 год.учениците Филип Ајдаров од 3-7 клас и Ѓоре Цветков од 3-5 клас како дел од  екипата се стекнаа со право на учество на училишниот спортски камп  “Охрид 2017” (атлетика, одбојка, кошарка, џудо, борење,  и пинг-понг, велосипедизам, шах) за основни и средни училишта во организација на Федерација на училишен спорт на Македонија. Споменатите ученици од нашето училиште се дел од втората смена на Училишниот спортски камп кои се реализира во периодот од 3-10 јули 2017 го. во Охрид и истите реализираат тренажен процес под менторство на врвни македонски спортисти во одбојка. Овој камп се реализира со поддршка на Агенцијата за млади и спорт.

м-р Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu