Home / Спортски настани / Спортски комплекс во Велес

Спортски комплекс во Велес

salalТениските терени во Градскиот  парк во Велес се во завршна фаза од нивна изградба.  Теренот е обележан, а за многу скоро се очекува да пристигнат  и да се постават спортските  реквизити. Со пуштањето во употреба на тениските терени ќе се подобрат  условите  за работа и тренинг на тенисерите и тренерите.  Со уредувањето на тениските терени ќе се комплетира  спортскиот комплекс во градскиот парк, кој опфаќа терени за футсал и голем  фудбал, игралиште за одбојка на песок и спортската сала „Гемиџии”.

м-р Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu