Home / Спортски настани / Со фудбалски натпревари одбележан Денот на Европа – 9ти Мај

Со фудбалски натпревари одбележан Денот на Европа – 9ти Мај

Со фудбалски натпревари помеѓу имагинарни европски екипи создадени од средните училишта во Велес, средби со младите и презентација на 6 европски земји,  во Велес на 9.5.2018 год. (среда) беше одбележан Денот на Европа 9ти Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа. Активностите по повод Денот на Европа беа поддржани од Општина Велес и ЕУ инфо точката во Скопје. На фудбалскиот турнир победи екипата на Гимназија “Кочо Рацин” кои ги бранеа боите на Романија.

 

 

 

 

м-р Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu