Home / Стручни Теми / Состав на крвта

Состав на крвта

Составот на крвната слика може во целост да открие што најповеќе му треба на вашиот организам. Недостатокот на железото е доста чест пример кај спортистите, а преку анализата на составот на крвта можеме  со сигурност да утврдиме дали сте анемични или не. После добивањето на резултатите од крвната слика,  вашиот лекар и нутриционист со леснотија и сигурност ќе ви препорачаат суплементи и храна богата со состојки кои ви недостасуваат или пак диета и отсранување на определена исхрана за намалување на определени елемнети во крвта (седиментација, холестерол, триглицериди …).

м-р Ангелче Гуше

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu