Home / СУС Велес / Ракометната екипа на ССОУ “Коле Неделковски“ втора во Општина Велес

Ракометната екипа на ССОУ “Коле Неделковски“ втора во Општина Велес

Во организација на Сојуз на училишен спорт – Велес и Општина Велес, во периодот од 25 до 28 март оваа година се реализираше  општинската лига – ракомет (машки)  во која што учество земаа средните училишта од Велес. Натпреварите се организираат во Спортската сала “Гемиџии“.  Екипа на ССОУ “Коле Неделковски“ во финалните натпревари со ДСУ Спортска академија го загуби натпреварот со резултат 16-22 и го освои второто на  место на ниво на Општина Велес . Екипа на ССОУ “Коле Неделковски ја сочинуваа следните ученици: Тоше Јордановски 2-2 клас, Илија Димов 1-5 клас, Тоше Мартинов 1-5 клас, Стојанче Илчевски 1-2 клас, Стефан Димевски 1-1 клас, Ѓоре Цветков 4-3 клас, Ванче Каџбанов 4-4 клас, Драган Кимовски 2-5 клас, Кристијан Петров 3-5 клас, Боби Трајанов 3-5 клас,  Тоше  панов 2-6 клас и Никола Зазов 3-6 клас. Екипата на нашето училиште ја  предводеше наставникот по спорт и спортски активности, м-р Ангелче Гушев.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu