Home / СУС Велес / Ракометарите на ООУ “Васил Главинов“ од Велес, први во државата

Ракометарите на ООУ “Васил Главинов“ од Велес, први во државата

Во организација на Федереација на училишен спорт на Македонија и Сојузот на училишен спорт – Велес во спортската сала на ООУ “Блаже Конески“ во Велес на 29.3.2018 год (четврток) се одржа овогодинешното државно првенство во ракомет-машки за основните училишта. На државното првенство учество земаа следните училишта: ООУ “Васил Главинов“ Велес – домаќин ментор: Весна Николова,ООУ “Христијан Тодоровски Карпош“ – Скопје ментор: Сузана Здравковска,  ООУ “Кочо Рацин“ Куманово – Исток, ментор: Александар Атанасовски и ООУ “Јосип Броз Тито“ Струга- Запад.

 

Резултати:
ООУ “Јосип Броз Тито“ Струга 28 : 22 ООУ “Христијан Тодоровски Карпош“ Скопје
ООУ “Васил Главинов“ Велес 22 : 21 ООУ “Јосип Броз Тито“ Струга
ООУ “Јосип Броз Тито“ Струга 26 : 20 ООУ “Христијан Тодоровски Карпош“ Скопје
ООУ “Васил Главинов“ Велес 19 : 18 ООУ “Кочо Рацин“ Куманово

Пласман:
1. ООУ “Васил Главинов“ Велес
2. ООУ “Кочо Рацин“ Куманово
3. ООУ “Јосип Броз Тито“ Струга
4. ООУ “Христијан Тодоровски Карпош“ Скопје

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu