Home / Стручни Теми / Планирање и реализација на активности во рамките на извидничката организација

Планирање и реализација на активности во рамките на извидничката организација

Во изминатите неколку години пред студентите на ФОН Универзитетот беше презентирана работата на извидничката организација во Македонија. Пред студентите беше презентирано и планирањето и реализацијата на активностите во рамките на извидничката организација. Но сепак оваа презентација е корисна да истата биде презентирана и пред други субјекти кои се заинтересирани за работењето на извидниците во Македонија. Презентацијата на оваа тема претседателот на Центарот за Кинезиологија Велес , м-р Ангелче Гушев ви ја преставува на овој линк. Можете да ја преставувате пред сите кои се заинтересирани за нашето најголемо младинско движење во Република Македонија. Презентацијата е тука: https://kineziologija.mk/wp-content/uploads/2019/11/Izvidnicka-organizacija.pdf

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu