Home / СУС Велес / Општинска лига во ракомет (младинци) во организација на СУС – Велес

Општинска лига во ракомет (младинци) во организација на СУС – Велес

IMG_3387Во организација на Сојуз на училишен спорт – Велес, од почетокот на месец март започна општинската лига – ракомет (машки)  во која што учество земаа сите четири средни училишта од Велес. Натпреварите се организираат во салата “Гемиџии“. Ракометната екипа на ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес составена од четиринаесет ракометари ја предводи професорот Ангелче Гушев. Најдобрата ракометна екипа  од општинските натпревари, ќе продолжи да се натпреварува во рамките на Федерацијата  на училишен спорт на Македонија и тоа на натпреварите од регионален и зонски карактер, а победниците од зонските натпревари ќе земат учество на Гимназијада 2016 која ќе се организира во Куманово во месец мај 2016.

м-р Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu