Home / СУС Велес / Општинска лига одбојка за средно образование во организација на СУС-Велес

Општинска лига одбојка за средно образование во организација на СУС-Велес

Во организација на Сојуз на училишен спорт – Велес, од почетокот на месец ноември започна општинската лига – одбојка (машки)  во која што учество земаа сите четири средни училишта од Велес. Натпреварите се организираат во салата на ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес, а оваа година за организацијата на општинската лига одговорен е м-р Ангелче Гушев. Најдобриот од општинските натпревари, ќе продолжи да се натпреварува во рамките на Федерацијата  на училишен спорт на Македонија и тоа на натпреварите од регионален и зонски карактер, а победниците од зонските натпревари ќе земат учество на Гимназијада 2016 која ќе се организира во Куманово во месец мај 2016.

IMG_3112

IMG_3095

hemiska

IMG_3114

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu