Home / СУС Велес / Одбојкарките на ССОУ “Коле Неделковски“ први во Општина Велес

Одбојкарките на ССОУ “Коле Неделковски“ први во Општина Велес

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија и Сојуз на училишен спорт на Велес во периодот од 10 до 18.11.2021 год. во спортската сала при СОУ “Гимназија Кочо Рацин“ во Велес, а се одиграа натпреварите од општинската лига во одбојка женски  (средни училишта).

Во оваа општинска целина се постигнаа следните резултати:

ССОУ “Коле Неделковски“ 2 : 0  СОУ “Гимназија Кочо Рацин“

ССОУ “Коле Неделковски“ 1 : 2  СОУ “Димитрија Чуповски“

СОУ “Димитрија Чуповски“ 0 : 2  СОУ “Гимназија Кочо Рацин“

I МЕСТО  ССОУ “Коле Неделковски“

II МЕСТО СОУ “Гимназија Кочо Рацин“

III МЕСТО СОУ “Димитрија Чуповски “

Екипата ја сочинуваат: Ангела Темелкова 3-4 клас, Магдалена Ристовска 3-7 клас, Ева Пановска 2-6 клас, Вероника Илиевска 2-7 клас, Мартина Стеваноска 2-5 клас, Ангела Гаврилова 2-8 клас, Сања Перчинкова 3-7 клас, Горана Лазовска 3-7 клас, ДраганаТрипчевска 3-5 клас, Ангела Стаменова 1-5 клас, Теона Шакирова 1-5 клас, Викторија Ристовска 2-5 клас, Бојана Хаџиева 3-5 клас, Надица Трифунова 4-4 клас.

Одбојкарската екипа  на ССОУ “Коле Неделковски“ ги  продолжува натпреварите во рамките на зонските натпревари  во рамките на системот на натпревари на ФУСМ. Екипата ја предводи професорот Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu