Home / СУС Велес / Одбојкарите на ССОУ “Коле Неделковски“ – први во Општина Велес

Одбојкарите на ССОУ “Коле Неделковски“ – први во Општина Велес

Во организација на Сојуз на училишен спорт – Велес и Општина Велес, во почетокот на месец февруари  започна општинската лига – одбојка (машки)  во која што учество земаа сите  средни училишта од Велес. Натпреварите се организираат во салата на СОУ “ Гимназија Кочо Рацин“ – Велес.  Екипа на ССОУ “Коле Неделковски“ со максимален број на победи над сите средни училишта од градот го освои првото место и со тоа ги продолжува натпреварувањата во понатамошните регионални и зонски натпревари во рамките на Федерацијата  на училишен спорт на Македонија. Екипа на ССОУ “Коле Неделковски ја сочинуваа следните ученици: Филип Ајдаров  од 3-7 клас, Ѓоре Цветков од  3-5 клас , Даниел Тодоровски, Илија Илиевски , Сашко Ангеловски и Никола Зазов од 2-6 клас, Стефан Самараков од  2-1 клас, Драган Кимовски од 1-5 клас, Никола Тодосовски од  2-4 клас и  Мартин Коневски од 3-6 клас. Екипата на нашето училиште ја  предводеше наставникот по спорт и портски активности, м-р Ангелче Гушев. Во рамките на општинската лига – одбојка (женски) екипата на ССОУ “Коле Неделковски“ го освои второто место, а истата беше предводена од професорот Златко Здравковски.

 

м-р Ангрлче Гушев

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu