Home / Видео / Одбивање на топка во одбојка

Одбивање на топка во одбојка

New PictureОдбивањето на топката е најзначајниот елемент во техниката на одбојката, затоа треба правилно да се научи и совлада.  Треба да знаете дека при извдбата на ова движење учествува целото тело,  положабата на нозете, од зглобовите на нозете, до рамениците и дланките.  Прстите на обете раце истовремено ја допирааат топката.  Добро одбиена топка има чист и краткотраен звук. Целосен приказ на додавањето на топка во одбојка можете да најдете тука: Odbivanje_odbojka , а воедно можете и да го погледнете препорачаното видео.

м-р Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu