Home / СУС Велес / Младински куп – Велес 2016

Младински куп – Велес 2016

1937050_1711828992416910_881833505965374384_n

Советот на млади на Општина Велес во периодот од од 28.03 до 30.03.2016 год., а во соработка со Сојузот на училишен спорт на Велес ќе го организира Младински куп Велес 2016 – турнир во фудбал помеѓу учениците од средните општински училишта. Целта на турнирот кој е во машка и женска конкуренција има за цел да ги мотивира младите, а воедно и да ја подигне свеста за активно спортување. Натпреварите ќе се одиграат на градскиот стадион.  Турнирот ќе биде од натпреварувачки карактер, покрај тимската награда ќе бидат издвоени и индивидуални награди за најдобар стрелец, голман и играч. Овој турнир е дел од програмата за спорт и рекреација на Совет на млади кој има за цел промоција на спотрскиот начин на живот и дружење.

м-р Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu