Home / СУС Велес / Меѓународен училишен спорт

Меѓународен училишен спорт

DSC_0426Средното училиште “Коле Неделковски“ како гостин  на  средното училиште „Станислав Сташица“- Новогард, Република Полска на 15.5.2015 год. (петок) учествуваше на  организирани спортски натпревари помегу учениците од двете училишта. Во рамките на спортските натпревари се организираа два натпревари и тоа во ракомет и футсал. Натпреварите се одржаа во машка конкуренција и беа од спортско-рекретативен карактер, но сепак домакините од Новогард од Полска беа минимално подбри. На крајот од натпреварите ученичките екипи на ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес од страна на директорот на средното училиште “Станислав Сташица“ , г-дин Стефан Шитковски го добија “Големиот пехарот на директорот“ за покажани  успешни спортски рзултати помегу двете наши збратимени училишта.

DSC_0388

м-р Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu