Home / СУС Велес / Меѓународен училишен спорт

Меѓународен училишен спорт

DSC_0203Средното училиште “Коле Неделковски“ како домакин  на  средното училиште  „Станислав Сташица“- Новогард од Република Полска на 17.9.2015 год. (четврток)  организираше спортски натпревари помегу учениците од двете училишта.  Во рамките на спортските натпревари се организираа два натпревари и тоа во кошарка и одбојка.  Натпреварите се одржаа во машка конкуренција и беа од спортско-рекретативен карактер,  но сепак домакините беа минимално подбри. На крајот  од натпреварите ученичките екипи на средното училиште “Станислав Сташица“ за големата фер плеј игра го добија  “Големиот пехарот“ за покажани   успешни спортски рзултати помегу двете наши збратимени училишта.

м-р Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu