Home / Спортски настани / Меморијален турнир во кошарка “Тони Виларов“

Меморијален турнир во кошарка “Тони Виларов“

toniVILAROV33На 21.9.2014 год. (недела) во спортската сала“Гемиџии“ се организираше и се играше кошарка во чест на Тони Виларов. По седми пат неговите спортски пријатели преку кошаркарската играта оддадоа почит на прерано починатиот велешки спортист. Покрај некогашните клупски играчи на Виларов, како гости на се појавија поранешните кошаркари ветерани на КК „Тиквеш“ од Кавадарци и КК „Пелистер“ од Битола. Најмногу аплаузи и ова  годинава имаше за Петар Виларов, кој по стапките на својот татко се изградува во спортист, со кој се гордее семејството и градот. Меморијалниот кошаркарски турнир Тони Виларов, финансиски е поддржан од Советот на општина Велес.

проф. Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu