Home / Спортски настани / Колку чини изнајмувањето на Роналдо ?

Колку чини изнајмувањето на Роналдо ?

За најдобриот играч на светот и ѕвездата на мадритскиот Реал, организација “Football Leaks“ ја откри сумата на пари кои морате да ги платите, ако сакате Роналдо да е во ваше друштво. Имено, според нивните информации, пред четири години саудиската  копанија “Мобили“ платила за Кристијано Роналдо 920 илјади фунти, односно нешто повеќе од милион евра за да се појави на нивната промотивна вечера. Преставниците од  Саудиска Aрабија за таа сума на пари си “купија“ четири и пол часови присуство на Кристијано Роналдо, пет потпишани дресови и добија дозвола два пати да биде споменат во своите објави на социјалните мрежи, додека пак сликите од настанот можеле да ги користат само 24 часа по завршување на  случувањето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu