Home / Спортски настани / КК “Борец Баскет“ доби спонзор, турската компанија “Еуро Брик“

КК “Борец Баскет“ доби спонзор, турската компанија “Еуро Брик“

vase1На 23.3.2016 год. (среда) во Општина Велес официјално се потпиша договор помеѓу сопствениците на „Еуро Брик“ и поранешниот кошаркар, а сегашен претседател на клубот , Васко Бојчев.
Македонско – турската компанија „Еуро Брик“ кои се занимаваат со производство на цигли, ќерамиди, производи од печена глина за градежништво и кои неодамна ја откупија фабриката за цигли „Киро Ќучук“ и кој со производство започнуваат за неколку седмици, од денес се и официјални спонзори на КК „Борец Баскет“.При потпишувањето на договорот присуствуваа и пратеникот во Собранието на Република Македонија, Илија Димовски и градоначалникот на Општина Велес, Славчо Чадиев .
„Овој воспоставен начин на соработка секако носи резултати и убедени сме дека ќе продолжи со уште посилен интензитет и во наредниот период. Тоа е за доброто на кошарката во градот“- истакна градоначалникот Чадиев.
„Спонзорството ќе ги подобри условите од секој аспект за кошарката во Велес и вракањето на КК „Борец Баскет“ во најсилната лига “- изјави Бојчев.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu