Home / Видео / Како изгледа телото додека се вежба – “рендген“ јога

Како изгледа телото додека се вежба – “рендген“ јога

960893-joga-glavnaEcoworld Reactor изработија интерес видео клип – презентација, на се она што  се случува со коскениот систем во ситуација кога телото врши движења  карактеристични за јогата. Станува збор за 3Д анинација која во текот на целото време има за цел да ни прикаже какви предизвици му задаваме на телото, но и убавината на овие движења зададени од оваа метода за јакмење на организмот. Авторите на снимката наведуваат дека не било така лесно верно да се прикаже густината на коскениот систем и коскената срж. Но сепак резултатот од нивниот труд е одличен.

м-р Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu