Home / Спортски настани / Кадир Камбери учесник на европското кадетско првенство во борење

Кадир Камбери учесник на европското кадетско првенство во борење

Боречкиот клуб  “БОРЕЦ“  после долги години доби претставник на клубот кој ќе ја претставува Македонија на Европско првенство во борење. Нашиот клупски борач  Кадир Камбери ќе патува за Сараево – БиХ на Европско кадетско првенство како член на репрезентацијата на Македонија. Како што истакнуваат од клубот упорноста,талентот и напорните тренинзи вродија со плод и истакувааат благодарност до сите што го помагаа клубот  овие години и веруваа во нив.

 

Извор: https://www.facebook.com/borecveles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu