Home / СУС Велес / Државна училишна лига во одбојка во организација на ФУСМ

Државна училишна лига во одбојка во организација на ФУСМ

dav

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија се реализира ДРЖАВНАТА УЧИЛИШНА ЛИГА во одбојка – средни училишта  во машка конкуренција. На 26.03.2017 год. (понеделник) во Велес во спортската сала при ССОУ “Коле Неделковски“ се одржа првиот турнир на кој што учество земаа петте најдобри екипи во Република Македонија и тоа: СОУ “Никола Карев“ – Струмица , ДУФК “Методи Митевски – Брицо“ – Скопје, ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес, СОУ “Зеф Љуш Марко“ – Скопје  и  СОУ “Наум Наумовски Борче“ – Крушево. Одбојкарската екипа на ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес го освои третото место на ниво на држава и ги продолжува понатамошните натпревари во рамките на ДРЖАВНАТА УЧИЛИШНА ЛИГА. Училишната екипа на ССОУ“Коле Неделковски“,  работи под менторство на професорот по спорт и спортски активности, м-р Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu