Home / СУС Велес / Велосипедски хепенинг

Велосипедски хепенинг

velosipedskihepening_2Во чест на доаѓањето на пролетта, на 17.3.2016 год. (четврток), ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес  заедно со учениците од деветите одделенија од основните општински училишта од Велес,  организираше  “Велосипедски хепенинг“.  Почетокот на дефилето беше од Младинскиот парк,  преку централното градско подрачје. Сите учесници возењето го насочија кон  училишниот двор на ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес, каде учениците од основните училишта од градот ги покажаа своите вештини и спретност на  возење на велосипед на поставен велосипедски полигон. На овој велосипедски настан учество земаа повеќе од стотина велосипедисти. Настанот беше збогатен и со музички дел од ученикот Димитар Србов.

м-р Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu