Home / Видео / Вежба за прекрасно торзо

Вежба за прекрасно торзо

5Дали би сакале да го намалите времето за изведба на поголем број на стомачни вежби во една минута? На овој видео клип ќе погледнете како се изведува вежбата со која ќе  за 60 секунди ќе  замените 1.000 стомачни. Поставете се во позиција како на  видеото, бидете сигурни дека вашето тело е право и дека надлактиците ви завземаат агол од 90 ° во однос на подлогата. Затегнете ги сите мускули на торзото и дишете нормално. Започнете со 15 секунди на ден, потоа одите  до 30, за да стигнате полека до 60 секунди. Тие што ссе најнапредни и најупорни  може да се продолжи  времето до 90 секунди. Сепак рекреативците не би требало да надминуваат  60 секунди.

м-р Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu