Home / Спортски настани / 10-те најбрзи фудбалери

10-те најбрзи фудбалери

10najbrziВо светот постојат фудбалери кои исто така би можеле да имаат и кариери како спринтери, а топ листата од 10-те најбрзи фудбалери ја предводи Антонио Валенсија од Манчестер Јунајтед, кој трча со 35,1 км / ч., на второто место е новиот играч на Реал Мадрид, Герет Бејл, кој  трча со 34,7 км / ч., трет е Арон Ленон од Тотенхем со 33,8 км / ч. Кристијано Роналдо е на четвртото место со 33,6 км / ч, Волкот петти  со 32,7 км / ч; шести е Лионел Меси со 32,5 км / ч; Руни седми со 31,2 км / ч; Рибери осми со 30,7 км / ч; деветти Робен со 30,4 км / ч и на десеттото место е Санчез со 30,1 км / ч. Според тоа каде играат најбрзите фудбалери заклучуваме дека Премиер лигата и Премиера Дивизион се најбрзите фудбалски првенства во светот.

 

превземено од: http://maktel.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu