Home / Методика на ФЗО / Штафетно трчање и измена на штафетната палка

Штафетно трчање и измена на штафетната палка

Вc8c4b75230db5dfeac4a614ec929772aо овој прилог Ви претставувам еден практичен приказ за реализација на наставен час (дневна подготовка за реализација на часот по спорт и спортски активнисти). Овој практичен приказ се однесува на обуката на штафетното трчање на 4х100 метри и измената на штафетната палка. Целокупната подготовка можете да ја симнете тука > atletika_utvrduvanje-na-stafetno-trcanje-rabota-so-palka

м-р Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu