Home / Спортски настани / Четврти турнир на одбојка на песок

Четврти турнир на одбојка на песок

за во текстИзминатиот викенд во Велес се одржа четвртиот турнир во одбојка на песок. Учествуваа 14 пара, осум во машка и шест во женска конкуренција од Србија, Косово и Македонија. Во машка конкуренција победија  Димовски и Апел кој со 2:0 ги победија  Колев и Давчев. Третото место го освоија  косовците Ибраими и Бериша. Во женска конкуренција победија косовките Јашари и Ибраими. Тие беа подобри од Ружиновска и Георгиевска со 2:1. Третото место  беше за Ивановска и Ефремовска.  Натпреварите ги судеа О. Амбарков и И. Белевски. Организатор на турнирот беше ОК Борец Брако а финансиски помогнат од Општина Велес.

проф. Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu