Home / СУС Велес / Фудбалски натпревари во знак на 8 Септември

Фудбалски натпревари во знак на 8 Септември

vesnaВо организација на Сојузот на училишен спорт на Велес  и професорите по физичко и здравствено образование од ООУ “Ваил Главинов, ООУ “Блаже Конески“, ООУ  “ЈХК – Џинот“ и ООУ “Благој Кирков“ на на 5.9.2013 год. (четврток) на  градскиот стадион во Велес  се организираа натпревари во  фудбал. Натпреварите беа во рамките на одбележувањето на 8 Септември – Денот на државноста на Република Македонија.

проф. Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu