Home / Методика на ФЗО / Фрлање на топка во кош

Фрлање на топка во кош

deandre-jordanВо оваа статија сакам Ви претставувам еден практичен приказ за реализација на наставен (дневна подготовка за реализација на часот по спорт и спортски активнисти) кои се однесува на обуката на фрлањето на топка на кош од место (шутирање), а може да се види и методската постапка на обука на млади кошаркари за фрлање на кош преку скок шут и слободни фрлања.   Целокупната подготовка можете да ја симнете тука: kosarka_frlanje-na-kos

 

м-р Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu