Home / СУС Велес / Формиран УСК “Коле Неделковски“ – Велес

Формиран УСК “Коле Неделковски“ – Велес

USK1На 19.2.2014 год. (среда) на иницијатива на  професорите по спорт и спортски активности  при ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес и препораките на Владата на РМ и Федерацијата на училишен спорт на Македонија, се одржа основачко собрание на Училишниот спортски клуб “Коле Неделковски“ – Велес. На основачкото собрание присуствуваа дваесет професори од училиштето. На собранието во неговиот задолжителен дел беа донесени целокупните документи  кои се потребни за регистрација на ова здружение. За пртеседател на училишниот спортски клуб едногласно беше избран Леонид Таневски, професор по спорт и спортски активности при училиштето.

проф. Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu