Home / Престој во природа / Логорување во природа / Учество на Богојавление – Водици

Учество на Богојавление – Водици

za nasajt_vodiciВо рамките на верскиот празник Богојавление – Водици, на 19.1.2014 год. (недела) членови на здружението Вардарска регата “Гемиџии“, извидничкиот одред “Димитар Влахов“ и кајакарскиот клуб “Гемиџии“ земаа учество како спасителна служба на вода, за сите учесници кои влегоа  во осветената вода на реката Вардар на централната манифестациа во организација на Повардарската епархија, под раководство на Митрополитот Агатангел. Во склоп на единицата учество зема и профсерот Ангелче Гушев.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu