Home / Сојуз на спортови Велес / Трчај и биди хуман за Зоран Димов

Трчај и биди хуман за Зоран Димов

zoran1На 26.12.2015 год. (сабота) на Градскиот стадион во Велес се одржа хуманитарен настан во чест за Зоран Димов – спортист, атлетичар, преставник на градот. Собраните средства ќе се искористат за операција на ногата на Зоран, кој пред неколку години имаше собраќајна незгода. Зоран Димов во 2012 година беше избран за спортист на Град Велес.

 

Извор: www.facebook.com/opshtinaveles/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu