Home / СУС Велес / Спортот е здравје, ајде да спортуваме

Спортот е здравје, ајде да спортуваме

toso1Ова е прооект на Сојуз на училишен спорт Велес, а финансирано од Општина Велес насловен како СПОРТОТ Е ЗДРАВЈЕ, АЈДЕ ДА СПОРТУВАМЕ , Учество земаа ученици од ООУ“Благој Кирков“-Велес и ООУ“ЈХК Џинот“-Велес и тоа од петто и шесто оделение. Активноста се реализираше во училишната спортска сала , во период од 09-12 час на 2.11.2013 год (петок).

превземено од: https://www.facebook.com/tsutinov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu